Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaPortalliAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

stres yönetimi

2 posters
YazarMesaj
pembe karanfil
Vip özel üye
Vip özel üye
pembe karanfil

Kadın
Yaşadığı şehir : ***
Meslek : aday öğretmen
Başarı Puanı :
stres yönetimi Left_bar_bleue0 / 1000 / 100stres yönetimi Right_bar_bleue

Güçlülük :

stres yönetimi Empty
MesajKonu: stres yönetimi   stres yönetimi Icon_minitimePaz Ağus. 05, 2007 9:53 am

stres yönetimi

Ünlü bir konuşmacı, stres yönetimiyle ilgili bir konferans veriyormuş... İçi su dolu bir bardağı eline almış, havaya kaldırmış ve dinleyicilere sormuş: "Sizce bu bardak ne kadar ağır?" Herkes kendince bir şeyler söylemeye başlamış, kimi 20 gr. demiş kimi 30 gr..

Konuşmacı "önemli olan aslında bu bardağın ne kadar ağır olduğu değil, onu bu şekilde ne kadar tuttuğumdur" demiş.. Bardağı bu şekilde bir dakika boyunca tutarsam, bir şey olmaz.. Bir saat boyunca tutarsam, kolum ağrımaya başlar. Bir gün boyunca tutarsam, sonunda beni hastaneye götürmek zorunda kalırsınız.. Bardağın ağırlığı hiç değişmiyor, ama onu elimde tuttuğum süre arttıkça bana verdiği sıkıntı da artıyor. Bize sıkıntı veren şeyleri de sürekli aklımızda tutarsak, aklımızı sürekli onlarla meşgul edersek, er ya da geç bize taşıyamayacağımız kadar ağır gelirler..

Yapmamız gereken bardağı bir süre elimizden bırakmak, biraz dinlendikten sonra tekrar almak.. Sıkıntılarımızı da bir süre aklımızdan çıkarmak ve kafamızı, enerjimizi topladıktan sonra tekrar ele almak..

O yüzden bugün işinizden evinize dönerken, sıkıntılarınızı işyerinde bırakın..

Omuzlarınızdaki yük ne kadar ağır olursa olsun, bir süre için bir kenara bırakın.. İyice bir dinlenip zihninizi toparladığınızda tekrar ilgilenirsiniz.

alıntı

Very Happy flower
pelinya
Kullanıcı
Kullanıcı
pelinya

Kadın
Yaşadığı şehir : hatay
Başarı Puanı :

Güçlülük :

stres yönetimi Empty
MesajKonu: Geri: stres yönetimi   stres yönetimi Icon_minitimePaz Ağus. 05, 2007 12:03 pm

daha önce okumuştum ben bunu bazen aklıma gelir bardağı bırakıp daha sonra yeniden almak, bazen de bırakamam ama ağırlığından şikayet ederim:(

stres yönetimi
1 sayfadaki 1 sayfası